3 maja 2014

sześćdziesiąt pięć

Pomarańczowo-żółta kula, która zwykle tkwi na niebieskim tle teraz znika z każdą minutą. Jest i nagle jej nie ma. Pojawia się ciemność. Wskazówki zegara zaczynają odliczać nową dobę. Z parapetu na którym uwielbiam siedzieć przechodzę do łóżka biorąc po drodze mojego kocura. Kładziemy się i leżymy w milczeniu. Mruczysz. Czas mija. Zasnąłeś. Dziwię się, że nadal jesteś obok. Pilnujesz mnie? Staram się o niczym nie rozmyślać, ale myśli same buntują się w mojej głowie. Krzyczą, pragną zidentyfikowania lecz ja je olewam. Wpatruję się w nieskończoną ciemność wokół mnie. Blask księżycowy na pare chwil oświetla przestrzeń wokół mnie. Potem znów pojawia się ta bezgraniczna ciemność. Jestem sama? Fizycznie tak. A może naokoło mnie istnieje jakiś niewidzialny świat, inny świat? Chciałabym spróbować się w nim odnaleźć, poznać go. Ciemność w końcu mnie obejmuje. Zasypiam.


7 komentarzy:

 1. Jak genialnie napisane! Zwykłą noc można tak świetnie zobrazować :)
  pozdrawiam :) http://just-be-yourself-coca.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. genialnie, po prostu genialnie napisane.

  klaudiakalina.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post :*
  Zapraszam do mnie na nowy post ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. super blog :) będę tu często wpadać:)
  pozdrawiam:*
  zapraszam do siebie
  paullista.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Super blog i piękny post. Dodaję do obserwowanych :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny post;) Pytałaś mnie o współprace. Po prostu piszę wiadomości czy maile i czekam na odpowiedź. Kilka z tych współprac nawiązałam dzięki mailom od nich.

  OdpowiedzUsuń
 7. Prowadzisz bardzo dobrego bloga. Tak bardzo mnie oczarowałaś, że zaraz chyba przejrzę wszystkie wcześniejsze posty :)

  http://kalkosiaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Komentarz za komentarz. Jeśli podoba ci się blog to go zaobserwuj.
Dziękuję ♥